Site Navigation
Home
Forum dyskusyjne
Materiały tekstowe
Materiały dźwiękowe
Materiały filmowe
Materiały fotograficzne
Statystyki

 

TOP DOWNLOADS

 

 

 

Godło PRL

Zakazane dowcipy polityczne

Dowcipy o Leninie, Stalinie, Breżniewie, i o towarzyszach z najnowszej historii. Nie zapomniano również o: PRL-u, Komunistach, Związku Radzieckim, Ustroju Politycznym, Stanie Wojennym, i innych zjawiskach poprzedniego systemu.

Wszystkie nagrania w formacie mp3. Zapraszam do słuchania i do pobierania, w dziale download ( na dole strony)


 

Zakazane Dowcipy Polityczne 1945 - 1970 część_1 - czas 15:45 min. (plik dźwiękowy w formacie mp3)

 

Zakazane Dowcipy Polityczne 1945 - 1970 część_2 - czas 15:35 min. plik dźwiękowy w formacie mp3)


 

Zakazane Dowcipy Polityczne 1970 część_1 - czas 13:41 min. (plik dźwiękowy w formacie mp3)


 

Zakazane Dowcipy Polityczne 1970 część_2 - czas 13:31 min. (plik dźwiękowy w formacie mp3)


DOWNLOAD

  • Zakazane Dowcipy Polityczne 1945-1970 część_1.rar >>Pobierz<< (14,1 Mb)
  • Zakazane Dowcipy Polityczne 1945-1970 część_2.rar >>Pobierz<< (14,0 Mb)
  • Zakazane Dowcipy Polityczne 1970 część_1.rar >>Pobierz<< (12,3 Mb)
  • Zakazane Dowcipy Polityczne 1970 część_2.rar >>Pobierz<< (12,1Mb)

 


Przewiduję zwiększenie ilości materiałów dźwiękowych, a więc zajrzyj tu jeszcze.

Zobacz także: Legioniści Day: konflikt historycznej we współczesnej Łotwy

YEVROHORYZONTY

Stopniowo, ruch na rzecz uznania zbrodni komunizmu stały się powszechne wymiar europejski. W grudniu 2009 r Program sztokholmski UE stwierdził: "Unia Europejska to obszar wspólnych wartości, które są niezgodne ze zbrodni ludobójstwa, zbrodni przeciwko ludzkości i zbrodni wojennych, w tym również z tymi, które zostały popełnione przez reżimy totalitarne. Każde państwo ma swoje własne podejście do tej kwestii, ale że pojednanie było możliwe, pamięć o takich zbrodniach musi być zbiorowa i wspólne dla wszystkich z nas, każdy z nas uprawiane. Tworzenie warunków dla inicjowania pojednania jest jednym z obowiązków UE. "

W grudniu 2010 roku Komisja Europejska opublikowała raport, w którym stwierdzono, że pamięć i wiedza z państw - członków UE z totalitarną przeszłością, szczególnie w okresie zimnej wojny, narody europejskie muszą się zjednoczyć. W czerwcu 2011 roku Rada Ministrów Sprawiedliwości i Spraw Wewnętrznych Unii Europejskiej opublikowała "Konkluzje w sprawie pamięci o zbrodniach popełnionych przez reżimy totalitarne w Europie", w którym podkreślono szczególną rolę instytucji kontynentalnych w upowszechnianie i promowanie inicjatyw mających na celu zachowanie pamięci o tych zbrodniach.

Wnosząc sprawę do logicznego wniosku już w posiadaniu prezydencji Republiki Czeskiej przez Allied Wyszehradzkiej - Węgier i Polski - które były w 2011 roku. 23 sierpnia ubiegłego roku na międzynarodowej konferencji w Warszawie, z udziałem ministrów sprawiedliwości UE oraz przedstawicielami instytucji naukowych podpisało deklarację potępiającą zbrodnie nazistowskich i komunistycznych reżimów i wezwał, by nie zapomnieć o swoich ofiar. Impreza ta była swego rodzaju preludium do przyjęcia Platformy Europejskiej Pamięci i Sumienia w październiku 2011 roku. Centralne siedziba Fundacji określono Praga, koordynacji - z Instytutu Czeskiej i finansowania - za pośrednictwem Funduszu Wyszehradzkiego.

Powojenne asymetria

Jednak integracja polityk sektorowych UE w dziedzinie pamięci prawdopodobne jest symboliczne. Tworzenie platformy stał natychmiastowe wdrożenie ambicji Europy Środkowej i Wschodniej w celu konsolidacji na poziomie spójną interpretację zahalnokontynentalnomu okres w historii komunistycznej jako totalitarnego, okupacji i przestępcy. Jako szef czeskiego Instytutu Badań reżimów totalitarnych Daniel Herman, "po wejściu byłego bloku socjalistycznego do UE ich doświadczenie totalitarnego komunistycznego stał się częścią europejskiego dziedzictwa."

I mimo formalnego uznania inicjatyw Pradze czołowych mocarstw zachodnich, Francja, Niemcy, Włochy i kraje Beneluksu, które były podstawą instytucji europejskich po II wojnie światowej, oferowanych przez inne priorytety w dziedzinie polityki historycznej. Budowy wspólnej tożsamości europejskiej w oparciu o totalitarnej przeszłości traumatyczne powoduje im opór, bo mieli różne doświadczenia z powojennego rozwoju społeczno-politycznego i społeczno-gospodarczego i integracji niż kraje bloku sowieckiego.

Powrót, do początku strony

 
Reklama

 

 

 

Polecane strony

 

Video-Filmowanie

 

Kontakt

 

e-mail

>> Formularz kontaktowy <<

 

Copyright © Jan Dąbrowski 2008

designed by Jan Dąbrowski 2008

http://www.forgottenhonor.com . http://cult3d.com . http://6000km.org . www.bloggingbits.com . https://atticgamez.com