Site Navigation
Home
Forum dyskusyjne
Materiały tekstowe
Materiały dźwiękowe
Materiały filmowe
Materiały fotograficzne
Statystyki

 

Godło PRL

Fragmenty filmów dokumentalnych, ukazujące najważniejsze wydarzenia, oraz propagandę komunistyczną z lat 1951 do 1978r.

W szystkie pliki Windows Media Player (*.wma) w rozdzielczości 240x180 oraz 320x240 pixeli.


1951r.

 

 


1953r.

 

 

 

 


1954r.

 

 


1955r.

 

 

 

 

 

 


Okres 1971 - 1978.

 

 

Praga LOKOMOTYWA

Dalsze baton w prowadzeniu spuściznę komunizmu przejął Czechach. W czerwcu 2008 roku, międzynarodowa konferencja w siedzibie Senatu powstał w deklaracji Pradze na europejskim sumieniu i komunizmu, w ramach której abonenci posłowie, historyków, dziennikarzy, dysydentów, byłych więźniów i wybitnych polityków: Wśród tych ostatnich, w szczególności, dawni przywódcy Czechosłowacji Litwa i Vaclav Havel i Vytautas Landsbergis.

Centralne położenie w dokumencie było wezwanie do uznania dwóch totalitarnych reżimów nazistowskich i komunistycznych - - "poważnej klęski w europejskiej historii XX wieku" i porównań przestępstw są pierwszym drugich aktów.

Deklaracja odpowiedział natychmiast. Z zadowoleniem jako instytucji europejskich, rządów krajowych i OBWE, i "Żelazna Dama" francuskiego prezydenta Nicolasa Sarkozy'ego z byłego premiera Wielkiej Brytanii Margaret Thatcher, sekretarza stanu Jason Kenney i byłym doradcą bezpieczeństwa narodowego Zbigniew Brzeziński prezydenta Stanów Zjednoczonych.

Że inicjatywa była ośrodkiem koncentracji Pradze międzynarodowych wysiłków na rzecz rozwoju prawną i historyczną wizję totalitarnej przeszłości i jego konsolidacji na poziomie europejskim. Do wspierania procesu Gdańsk w Parlamencie Europejskim stworzył stowarzyszenie non-partyzancki - Europejska Grupa pojednanie historyczne - prowadzone przez komisarza byłego Europejskiej Sandra lokalnie (łącznie 40 posłów z głównych partii UE), którego celem było opracowanie odpowiednich przepisów prawnych dotyczących totalitarnej przeszłości w Europie.

Prezydencja w Radzie Unii Europejskiej, czeski lobbował decyzję 02 kwietnia 2009 Rezolucja Parlamentu Europejskiego w sprawie wspólnej świadomości kontynentu i komunizmu, na mocy którego przyniósł Platformy Europejskiej Pamięci i Sumienia - główny organ koordynujący UE w badaniu totalitaryzmu, a ogólnoeuropejski tsentr- pomnik ofiar reżimów totalitarnych. Ten dokument kommemoratyvnu wprowadziła powszechną praktykę na poziomie instytucji UE oraz z okazji Dnia Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu. Odpowiednie środki, co roku przypada na 23 sierpnia - w dniu podpisania paktu Ribbentrop - Mołotow.


Powrót, do początku strony

 

 
Reklama

 

 

 

Polecane strony

 

Video-Filmowanie

 

Kontakt

 

e-mail

 

>> Formularz kontaktowy <<

 

Copyright © Jan Dąbrowski 2008

designed by Jan Dąbrowski 2008

Watch The Source