Godło PRL

 

Reglamentacja w polsce w latach 80

 

Artykuł

Data wprowadzenia

Cukier lipiec 1976r.
Mięso kwiecień 1981r.
Masło i tłuszcze maj 1981r.
Mąka, ryż maj 1981r.
Mleko dla niemowląt czerwiec 1981r.
Alkohol sierpień 1981r.
Papierosy sierpień 1981r.
Proszek do prania sierpień 1981r.
Mydło sierpień 1981r.
Czekolada, cukierki sierpień 1981r.
Pieluszki październik 1981r.
Benzyna kwiecień 1982r.
Zeszyty kwiecień 1982r.
Obuwie zima 1982/1983r.

Wydaje się, że komunizm w lewo w przeszłości. Chociaż naprawdę nie tak daleko, to trudno sobie wyobrazić, że w niektórych krajach europejskich wygrał dziś czerwony - i nawet jeśli formalnie przyszli do władzy, tak jak w Mołdawii, a raczej lakoniczne pokazał, cywilizowaną twarz lub zwykłe nazewnictwo twarz. Brak odwetu, żadnych obozy, nie przysługują żadne roszczenia do panowania nad światem. Więc dlaczego nadal niebezpieczne komunistów? Im bardziej zagrażają post-totalitarnego społeczeństwa? Dlaczego nie powinno tolerować wszelkie próby wyczyszczenia reputację lyudonenavysnytskoyi ideologii i praktyk, jak i jego media? Kwestia ta była poświęcona konferencji "zbrodni reżimów komunistycznych", które instytucje europejskie niedawno odbyły się w Pradze.

Wzięło w nim udział decydentów, agencji rządowych, organizacji międzynarodowych, członków Parlamentu Europejskiego, prawników, historyków, dziennikarzy, przywódców religijnych z dwudziestu krajów. To był problem zbrodni komunizmu od przekonań politycznych, prawnych, historycznych, naukowych, humanitarnych, religijnych i innych. Fakty historyczne pokazują, że zbrodnie komunizmu wielokrotnie przekracza zbrodnie narodowego socjalizmu, komunizmu niemieckiego - zbrodnia przeciwko ludzkości, które w całości objęte art oskarżeń formułowanych w procesie norymberskim. Jednak istnieją pewne trudności z zwołania Międzynarodowego Trybunału potępienia zbrodni komunizmu. Dotyczą one przede wszystkim z faktu, że Międzynarodowy Trybunał zwołanej przez ONZ rezolucji Rady Bezpieczeństwa, która obejmuje Rosję i Chiny, które mogą zablokować tę decyzję. Dlatego uczestnicy podkreślali, musimy polegać na Europie, gdzie można łatwo podjąć odpowiednie decyzje w instytucjach europejskich, a proces ten powinien doprowadzić do Rady Europy.

Wiele raportów podkreślił, że Stalin powinien być uważany za jednego z największych zbrodniarzy świata, ale nie popełnił ani adekwatne do jego zbrodnie, lub skazanych za przestępstwa. Nie skazany za zbrodnie i innych przywódców komunistycznych, więc możliwe jest, że to samo może być popełnione w przyszłości. Nie zapominaj, że reżimy autorytarne i totalitarne mają czasem niezauważalne początek i skłonność do mimikry, wciąż istnieją inne reżimy komunistyczne, z wyjątkiem Stalina, ale ich podstawą jest taka sama, nawet w "socjalizm z ludzką twarzą".

Najbardziej dramatyczne przemówienie na konferencji był były premier Republiki Czeskiej, były szef Rady UE Mirek Topolanek, który przeanalizował jedną z podstępnych mechanizmów reżimów komunistycznych, a mianowicie dobrowolne-obowiązkowe zaangażowanie społeczeństwa do całkowitego nadzoru wszystkim do zbiorowej odpowiedzialności, gdy prawie każdy udział w zbrodni lub milczącej potęgi im. "Jesteśmy zdradził naszą wolność, kiedy poszliśmy na spisek z komunistami" - powiedział Topolanek. Według niego, po II wojnie światowej Czechów i Słowaków się ograniczać wolności słowa, przedsiębiorczości i demokracji. Zamiast kontynuować demokratyczne tradycje pierwszej Republiki Czechosłowackiej i ciężkiej pracy dla dobrobytu państwa własnych obywateli w coraz większym stopniu zaangażowane w socjalistycznej Czechosłowacji nieprawidłowościach i prześladowań politycznych. "Wolność nie jest jakiś ustalony cel. To nie jest dziedziczona, to musi bronić każdej generacji. Wolność - to znacznie więcej niż demokracji. W czasach reżimu komunistycznego istniały również cechy demokracji, takich jak wybory, które jednak nie były wolne. Dlatego prawdziwa demokracja nie może istnieć bez wolności. W 1968 roku mieliśmy okazję, aby przywrócić naszą wolność, ale przegrał, bo nie poszedł za jej śmierć "- zauważył polityk czeskie.

Praga Konferencja "Zbrodnie reżimów komunistycznych" prowadzi do pytania, czy tyle było ukraińska walka o wolność w komunistycznej Ukrainy? Odpowiedź, niestety, nie jest taki sam, jak byśmy chcieli. Oczywiście, byliśmy Wasyl Stus, Mykoła Rudenko Wiaczesław Chornovil i dziesiątki tysięcy patriotów, którzy łuk niski. Ale szczerze przyznać, że najbardziej ukraińska może nawet jeśli nie byli członkami partii komunistycznej, były konformiści i biernego oporu wobec reżimu nie może przynieść konkretne rezultaty.

Powrót, do góry strony

 

 

Copyright © Jan Dąbrowski 2008

designed by Jan Dąbrowski 2008

Claim a No Deposit Bonus and play new Betsoft Slots click this here bonusslotgames.org. . Some of the poker promotionss are using both the interfaces. . priceceo . buy online at remaska . On this website you can find new double penetration movies