Site Navigation
Home
Forum dyskusyjne
Materiały tekstowe
Materiały dźwiękowe
Materiały filmowe
Materiały fotograficzne
Statystyki

 

 

Godło PRL

Funkcję I sekretarza Komitetu Centralnego PZPR sprawowali kolejno:

 1. Bolesław Bierut - od 22 grudnia 1948r. do 17 marca 1954r. jako sekretarz generalny PZPR, a od 17 marca 1954r. do 12 marca 1956r. jako I sekretarz KC PZPR
 2. Edward Ochab - od 20 marca 1956r. do 21 października 1956r.
 3. Władysław Gomułka - od 21 października 1956r. do 20 grudnia 1970r.
 4. Edward Gierek - od 20 grudnia 1970r. do 6 września 1980r.
 5. Stanisław Kania - od 6 września 1980r. do 18 października 1981r.
 6. Wojciech Jaruzelski - od 18 października 1981r. do 29 lipca 1989r.
 7. Ciało obce. Lyeninskyy komunizm we Francji było totalitarny elementem demokracji Założona w grudniu 1920 roku na imprezie Sotsialitychnoyi francuska sekcja Międzynarodówki Komunistycznej, lub Francuskiej Partii Komunistycznej (PCF), przez długi czas nie powoduje ożywienie w lewym ruchu

  Ciało obce. Lyeninskyy komunizm we Francji było totalitarny elementem demokracji

  Okres stabilności i wzrostu gospodarczego w 1920 roku nie dać szansę do rozprzestrzeniania swoich wpływów wśród młodego proletariatu. W 1933 roku siła polityczna miała tylko 29 tys. Osób, a wygrał wyborów krajowych 8,3% głosów (tego wsparcia 796 tys. Mieszkańców). Wdrożenie systemów taktycznych "klasy z klasy" wyciągnąć Kominternu w 1928-1931 metrów, nie przyniosły znaczące efekty komunistów w konkretnej rzeczywistości republiki burżuazyjnej.

  W wyniku warunków

  Jednak światowy kryzys gospodarczy, które nawiedziło ten kraj w 1931-m, powodując katastrofalne skutki dla klasy robotniczej, stworzyło korzystne warunki dla wzmocnienia wpływu PCF w środowisku pracy. W kolejnych latach popularność francuskich komunistów zaczęła gwałtownie rosnąć, jak była świadkiem wyborów powiatowych w 1934 roku i komunalnych - w maju 1935 roku.

  To w znacznym stopniu przyczynił się do nowej taktyki partii, rzucone przez Stalina i Kominternu w 1934 roku, mających na celu tworząc koalicję z francuską lewo (Frontu Ludowego) do konfrontacji z "faszystowską ofensywę". Po PCF głosowania zabezpieczone na kontrolę wielu dekad Maryi, zwłaszcza w na przedmieściach Paryża. Ponadto, udało jej się mieć wpływ monopolu długoterminowego w związkach zawodowych, potwierdzonych w Powszechnej Konfederacji Pracy (HSC).

  Jednak za ekranem "ogólnopolski antyfaszysta jedność" komunistów, socjalistów i radykałów, związki zawodowe, pracowników i klasy średniej położyć jasną i konsekwentną linię partii komunistycznej w ruchu monopolizacji pracowników wyłącznie w ich własnych interesów ustanowienie hegemonii lewej stronie.

  PCF może stać się ważnym graczem politycznym we Francji i krystalizacji tożsamości pracowników komunistycznych, które zakonservuvalasya więcej niż 40 lat. Według historyka Stephena Courtois, tworzenia się tożsamości Pracowników lata latach 1935-1936 wektora dla społeczności PCF określa ciągłość i siłę zjawiska komunizmu istnienia w kraju aż do 1980 roku.

  Zobacz również: Jak zdobyć Europę

  Sprawdź rewolucyjne taktykę i platformy budowy "sojuszu antyfaszystowskiego" wraz z pojawieniem się nowej patriotycznej retoryki PCF, którego ekspresja, w szczególności, stały sekretarz generalny zadzwonić Maurice Thorez komunistów do ustalenia miłość do swojego kraju. Jednak dla przeszłości Francja zawsze była tylko "ich kraj", podczas gdy "ojczyzna" pozostał na Związek Radziecki.

  Po wygranych wyborach parlamentarnych w maju 1936 roku Front Ludowy FCP, postępując zgodnie z instrukcjami Moskwy, chciał wprowadzić rząd Leona Bluma, a nie do "niszczą" się oportunizm i parlamentaryzmu.

  Pomimo całego demokratycznego otoczenia, komuniści w całej swojej historii mają silną totalitarny ruch z pogardliwym stosunkiem do całego systemu demokracji przedstawicielskiej w kraju, "kult jednostki" lider partii (pierwszy "lokalny Stalin" był "przywódcą narodu francuskiego" Moris Torez), w ścisłej edukacja ideologiczna partii "centralizm demokratyczny" krytyki i samokrytyki rytuały, wewnętrzne procesy sądowe przeciwko przeciwników politycznych. Jak trafnie zauważył Stephane Courtois, pracownicy PCF uważali się za "zaawansowane elementy systemu totalitarnego w terytorium wroga."

 8. Mieczysław Rakowski - od 29 lipca 1989r. do 29 stycznia 1990r.

 

Powrót, do początku strony

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Reklama

 

 

 

Polecane strony

 

Video-Filmowanie

 

Kontakt

 

e-mail

 

>> Formularz kontaktowy <<

 

Copyright © Jan Dąbrowski 2008

designed by Jan Dąbrowski 2008

https://quintolabs.com . www.oddzbreaker.com . Gtk-apps.org/ . coindudvd.com/